באר שבע - 2 מרפסות, קומה 8

הלקוח שלנו בבאר שבע חי בבניין רב קומות, מוקף בבנייה מסיבית בשכונה חדשה. יש לו 2 מרפסות גדולות של כ100 מ”ר, אחת צפונית ואחת דרומית, מה שיוצר מיקרו-אקלים מגוון מאוד לגינון.

תנאי האקלים במרפסות קיצוניים יחסית- הצפונית מוכת רוחות והדרומית חשופה לשמש באר-שבעית יוקדת.

הלקוח רצה גינת מאכל שתניב מקסימום מזון עם מינימום תחזוקה, תהיה אסטתית, בעלת קו נקי וללא זרימה של מי נגר על רצפת המרפסות. בנוסף לכך היה לו מאוד חשוב ליצור מיסוך מהיר בינו לבין השכנים, אתר הבניה והשמש.

לאור האתגרים והדרישות החלטנו לבנות מיכלי עץ גדולים בהתאמה אישית לקונטור המרפסות, עם מערכת השקיה ממוחשבת ומערכת ניקוז מאספת המוסתרת בתוך המיכלים. 

במרפסת הדרומית שתלנו בעיקר עצי פרי נשירים חזקים דוגמת שזיף, שקד, רימון ואפרסק, שיכולים להסתדר עם השמש היוקדת. במרפסת הצפונית שתלנו צמחים לצל מלא, שיחי ועצי פרי ירוקי עד כמו לימון, גויאבה תותית, שסק, דובדבן ריו גרנדה וגינת ירק קטנה יחסית על מנת לשמור על תחזוקה מינימלית. 

גינה זאת נשתלה בנובמבר 2022 והצליחה מעבר לציפיות ותוך כ-5 חודשים מרגע השתילה, המיכלים התפקעו מפרחי בר צבעוניים, גינת הירק הניבה שלל אפונת שלג, גזר, קולורבי, חסה ועוד ירקות. העצים והשיחים נתנו צמיחה משמעותית כולל כמה אפרסקים ראשונים! והלקוח קיבל מסגרת יפיפיה למרפסות שלו ואת המיסוך שהוא רצה תוך חודשים ספורים.

תכנון והקמה: גינה מזינה

תחזוקה: הלקוח בשילוב גינה מזינה

אולי יעניין אותך גם...

גינה מזינה סדנא

לא רוצים לפספס?

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתבות עומק, סדנאות חדשות, דיווחים מהשטח והפתעות נוספות