מרכז ת״א – מסעדת האחים

גינה גדולה של כ350 מ״ר, בחצר והפאטיו של מסעדת האחים, אבן גבירול 27 ת״א. שטח גדול, מגוון ומורכב המכיל גינון במיכלים מסוגים שונים, באדמת הגינה המקורית ובתוך נישות נקודתיות שנפתחו בריצוף והוכנו לשתילה. 

במהלך השנתיים הראשונות של משבר הקורונה, כאשר רוב המסעדות בארץ חטפו מכה אנושה, האחים המסעדנים, יותם ואסף דוקטור החליטו להמר, ולהרחיב את פעילותם.

חלק משמעותי מהמהלך היה העברת המסעדה המצליחה שלהם ״האחים״ למתחם בית ציוני אמריקה והגדלת שטח המסעדה וגינתה במאות אחוזים. לאחים היה חשוב לפתח גינת מאכל שופעת, ים תיכונית שתהדהד עם סביבתה הגיאוגרפית ועם השפה הקולינרית הייחודית של המסעדות שלהם.

השטח היה מורכב ומגוון והכיל רצועות גינון צרות של גינון באדמה, חללים שנפתחו בריצוף (דרך שכבות של מצע מהודק) לגידול צמחים והרבה עבודה במצע מנותק (מיכלים) בסוגים שונים של מיכלים. 

בסופו של דבר הצלחנו לייצר גינה מגוונת עם שפע של עצי פרי, ירקות, תבלינים וצמחי ארץ ישראל דוגמת מורן החורש, אלת המסטיק, אלונים, לוטם מרווני ועוד.

כיום הגינה מייצרת שפע של פירות הדר, עשרות סוגי תבלין וכמות משמעותית של ירקות טריים ואורגניים. כל אלו משדרגים את המטבחים של  המסעדות השונות של האחים וסוגרים מעגלים אקולוגיים חשובים.

מוזמנים להיכנס לבלוג שלנו לקרוא עוד על מסעדות עם גינה.

תכנון, הקמה ותחזוקה: גינה מזינה

אולי יעניין אותך גם...

גינה מזינה סדנא

לא רוצים לפספס?

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתבות עומק, סדנאות חדשות, דיווחים מהשטח והפתעות נוספות